11 липня, в залі засідань Вижницької міської ради відбувся тренінг з підготовки проектів, що можуть фінансуватися за кошти Державного фонду регіонального розвитку

11 липня, в залі засідань Вижницької міської ради відбувся тренінг з підготовки проектів, що можуть фінансуватися за кошти Державного фонду регіонального розвитку,  в якому взяли участь посадові особи міської ради, депутати, члени робочої групи з реалізації стратегії розвитку Вижницької громади, представники Вижницької районної державної адміністрації. Тренінг з підготовки проектів проводився експертом Чернівецького центру розвитку місцевого самоврядування Олексієм Грушко.

Формат було обрано наступний - ознайомити присутніх з механізмом фінансування проектів за рахунок ДФРР, критеріями відбору проектів та показати процес заповнення проектної заявки. Тренінг проходив більше у інтерактивному форматі - аудиторія виявилася активною та демонструвала чудовий зворотній зв'язок, постійно перериваючи викладення матеріалу запитанням та уточненнями, а також проектними ідеями. Це добре, оскільки демонструвало, що тренінг потрібний, цікавий та корисний. В механізмі фінансування було розглянуто різні "підводні каміння", що можуть спіткати проект від подання його на розгляд до ОДА до етапу фінансування та завершення реалізації. Найбільше часу забрав розгляд критерії відбору проектів - інноваційність, співфінансування, вирішення проблеми, територія охоплення та розвитковість. "Фактично, за допомогою цих критеріїв можна вже наперед оцінити, чи підходить проектна ідея для ДФРР чи краще під неї знайти інше джерело фінансування. Аудиторія вдало помітила, що надмірне захоплення гонитвою за максимальними балами в одному критерії може призвести до їх втрати на іншому, тому пошук вдалої проектної ідеї - це пошук балансу", - підкреслив Олексій Грушко.

Друга частина навчання розпочалась з розгляду критеріїв. Після чого аудиторія почала пропонувати різноманітні ідеї для проектів ДФРР, які спільно спробували більш детально описати у форматі проектної заявки. Так, обговорювалося створення центру безпеки, ЦНАПу, розвиток туристичних об'єктів, відновлення переробки сільськогосподарської продукції у форматі комунального підприємства чи сільгоспкооперації, розвиток мережі первинної медицини у громаді, створення опорних шкіл. Далі присутні вчилися формулювати мету за критеріями SMART (конкретність, вимірюваність, досяжність, реалістичність, часові рамки), а також логічний ланцюжок проблема-мета-завдання-заходи-результати. На виході було отримано фактично чернетки декількох проектів, які учасники тренінгу зголосилися доопрацювати протягом місяця та надіслати раднику з регіонального розвитку на рецензування.