УНІКАЛЬНА ДЛЯ УКРАЇНИ ПРОФЕСІЯ! СТАНЬТЕ ПАТРОНАТНИМИ ВИХОВАТЕЛЯМИ!

УНІКАЛЬНА ДЛЯ УКРАЇНИ ПРОФЕСІЯ!

СТАНЬТЕ ПАТРОНАТНИМИ ВИХОВАТЕЛЯМИ!

   Кожна дитина має право на виховання в сімейному оточенні незалежно від того, чи може її біологічна родина забезпечити нормальні умови життя та виховання, чи батьки належним чином виконують свої обов’язки щодо дітей, які через складні життєві обставини тимчасово не можуть проживати разом з батьками.

     Сімейний патронат є альтернативою влаштуванню дітей, які внаслідок певних обставин не можуть проживати зі своїми батьками або іншими законними представниками.

     Патронатний вихователь — це підготовлений працівник, який за участю членів сім’ї на договірній основі здійснює догляд і виховує дітей, які тимчасово потребують підтримки та захисту, несе відповідальність за їх життя і стан здоров’я. Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців.

     Сім’я патронатного вихователя — це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінок) і від 35 до 65 років (для чоловіків), які перебувають у зареєстрованому шлюбі, проживають на спільній житловій площі, мають позитивний досвід у вихованні власних  дітей, відповідають іншим вимогам законодавства. Патронатні вихователі щомісячно отримують оплату за надання послуг у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на час влаштування дітей та на утримання влаштованих дітей виплачується соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку за кожен місяць її перебування.Усі вимоги щодо кандидатів у патронатні вихователі прописані у статті 212 Сімейного Кодексу України.

     Служба у справах дітей Вижницької міської ради веде пошук сімей, які готові стати патронатними, та на своїй житловій площі доглядати за дітьми, які потребують захисту що за певних обставин залишились без батьківського піклування.

     Докладнішу інформацію можна отримати, звернувшись до служби у справах дітей Вижницької міської ради  за адресою: м.Вижниця, вул.Українська, 34, Тел. 2-11-97, е-mail: slujbasd.vnmiscrada@gmail.com.