Увага! Кліщі виходять на полювання

Обережно: кліщі вже прокинулися, активізувалися і готові атакувати.  Найефективнішим способом захисту для людини залишається щеплення. Небезпечний не сам укус, а віруси, які містяться в слині комахи. Позбавлятися від кліща самостійно лікарі не рекомендують, але іноді до лікарні далеко і просто немає іншого виходу. Прийом їжі у кліщів строго за розкладом - раз на рік, навесні або влітку. Решту часу йде на те, щоб переварити їжу. Робити укол краще заздалегідь. Процедура ця абсолютно безпечна, в окремих випадках може лише незначно піднятися температура. Після укусу не можна відкладати лікування. Зволікання загрожує сильним м'язовим болем, ураженням нервової системи і навіть паралічем. Чи не менше людей страждають і домашні тварини.

Якщо вдалося вчасно помітити кліща, потрібно видалити його.

- Кліща необхідно видалити не торкаючись руками, а якщо торкнулися, вимийте руки ;

- Не змащуйте кліща олією та іншими олійними речовинами !

а) пінцетом; вхопити якомога ближче до шкіри і повільно похитуючи витягнути;

б) накинути петлю з товстої нитки, затягнути і повільно видалити кліща;

в) використовуються рукавички і целофанову обгортку (при відсутності пінцета і товстої нитки).

- Місце укусу обробити йодом (спиртом, одеколоном або іншим дезінфікуючою речовиною).

 - Після видалення кліща слід ретельно помити руки з милом.

При можливості звернутися в найближчий травмпункт (мед. пункт, поліклініку) для кваліфікаційної допомоги видалення кліща.

 Головним все ж таки є попередження зустрічі з кліщами. Якщо ви збираєтесь у місцевість, де можливе проживання кліщів – максимально захистіть одягом відкриті частини тіла. Звертаємо увагу, що місце проживання кліщів - трав’яний покров місцевості, у зв’язку з чим рекомендуємо, в першу чергу, захищати одягом відкриті поверхні ніг (довгі шкарпетки, гольфи).

Звертаємось до суб’єктів господарювання з проханням своєчасно скошувати траву на прилеглих територіях, у місцях масового перебування населення, а також проводити акарицидну обробку територій. 

Водночас варто пам’ятати, що препарати, призначені для знищення кліщів, дуже токсичні та можуть згубно вплинути на людський організм. Тож під час такої обробки варто утриматися від відвідин місця, де її проводять.