19 серпня 2017 року у Вижниці відбулося відкриття барельєфу Манолію Попадюку

19 серпня 2017 року у Вижниці відбулося відкриття барельєфу поету, незмінному голові клубу творчої інтелігенції Вижниччини, головному редактору журналу «Німчич» Манолію Манолійовичу Попадюку.

В цей день віддати шану поету біля літературно-мистецької світлиці зібралися представники міської ради, районної влади, рідні, друзі та колеги

Манолій Попадюк – поет, публіцист,  головний редактор журналу «Німчич».

Друкувався у газетах "Буковинське віче", "Молодий буковинець", "Верховина", "Вижницькі обрії", в журналах "Гуцульська школа", "Вісті українсько-буковинської громади" та ін.

У 1997 р. видав збірку віршів "Бентежний щем", у 1999 р. – "Осінніх дощів кантата". На слова М.Попадюка самодіяльним композитором Т.Бойчуком написано пісні "Зойкнула в лузі калина", "Кароока гуцулка", "Червоні кетяги калини".

Лауреат премії ім. Г.Гараса. Присуджено літературну премію ім. Д.Загула за багаторічну організаторську роботу з пошанування пам'яті поета-земляка на Вижниччині, впорядкування книжки "На княжих росах – побратимів карб: Антологія присвят Тарасові Мельничуку" (2000) і цикл віршів про діячів національно-культурного відродження, вихідців з Гуцульщини, у збірці "Осінніх дощів кантата" (1999).

З 2006 року був головним редактором  літературно-мистецького та науково-освітнього журналу «Німчич» (Вижниця). Лауреат обласної літературної премії ім. І.Бажанського (2002).

Настоятель Свято-Михайлівської церкви Української православної церкви Київського патріархату отець Михайло відслужив поминальну панахиду та здійснив освячення меморіальної дошки.

Згадують про Манолія Манолійовича як про надзвичайно толерантну, добру, розумну та виважену людину. Він понад усе любив свій рідний край, що відображено у його творах. Саме на вірші Манолія Манолійовича написано пісню «Моя чарівна Вижнице» та багато інших.