05-11 листопада 2017 року відбувся навчальний візит «Огляд кращих практик співпраці влади, бізнесу та ОГС в реалізації проектів розвитку громадами сходу України» громади Луганської та Донецької областей для громад Чернівецької області

05-11 листопада 2017 року за участі Вижницького міського голови Олексія Чепіля, члена виконкому міської ради Наталії Додяк, депутата міської ради Романа Єреми та інших представників громад Чернівецької області відбувся навчальний візит «Огляд кращих практик співпраці влади, бізнесу та ОГС в реалізації проектів розвитку громадами сходу України» громадами Донецької та Луганської областей.

Метою ознайомчого візиту було представлення результатів проектів, спрямованих на місцевий розвиток; ознайомлення учасників візиту з технологіями залучення ресурсів та реалізації проектів розвитку громад й забезпечення сталості їх результатів; ознайомлення з прикладами успішної співпраці ОГС, бізнесу та місцевої влади у впровадженні таких проектів. Налагодження партнерства між трьома областями за принципами соціальної єдності та примирення, безпеки, Верховенства права в умовах конфлікту на сході України.

Акцентом візиту було питання соціальної єдності та примирення, безпеки, верховенства права та співпраця громад з Програмою розвитку ООН

Програма даного візиту була доволі насиченою. Представники візиту мали змогу відвідати перший в Україні Центр Безпеки Лиманської ОТГ Донецької області, протягом маршруту пересування здійснити огляд пам’ятних знаків воїнам ЗСУ, загиблим у 2014 році, із супроводом старости та розповіддю про окупацію та вихід  з неї; відбулась Презентація проекту “Туристичне село Крива Лука”, відвідали фотовиставки Леоніда Довгого «Моє село - душі криниця». Відбулись - зустріч з майстринею-фітотерапевтом Г.А. Пєвцовою, переселенкою з м. Горлівки; Презентація проекту “Табір під відкритим небом”, зустріч в міськраді м. Кремінна Кремінського району з мером міста та громадськістю; огляд роботи “Кремінської бізнес-ассоціації” та ГО “Наша громада”, що стала Центром соціальної допомоги населенню та координації роботи з міжнародними гуманітарними місіями та проектами технічної допомоги; зустріч в громаді з представниками Сватівського районного ресурсного центру розвитку громад та громадськими діячами й представниками влади  с. Коломийчиха; Знайомство з містом Старобільськ, відвідання Ресурсного центру при Нацуніверситеті ім. Тараса Шевченка, ГО “Агентство освітніх ініціатив” з локальною екскурсією по університету-переселенцю та його прилеглій території, з відвіданням сучасної студії англійської мови

Місто Старобільськ цікаве подіями часів революцій та подій, що описані в романах Ільфа і Петрова. Має багато історичних пам’яток та ін.

Також відбулася зустріч із головою Новоайдарської районної державної адміністрації. Дискусія щодо роботи в сучасних умовах наближення до 40 км зони конфлікту. Зустріч з громадськими діячами в музеї селища, де представлена найбільша колекція українського одягу.

В м.Сєвєродонецьк була проведена екскурсія офісом ООН та зустріч з представниками міжнародних організацій, що працюють на сході України, відбулась зустріч з головою Луганської адміністрації. Було проведено міні-екскурс під час переїзду містом з невеличкими зупинками громадської діяльності:

-          міська паркова зона відпочинку – активність міських НГО м. Сєвєродонецьк;

-          Кризовий Медіа Центр;

-          СНУ імені Даля. Лабораторний корпус університету, ПАРКОВА ЗОНА “ДІАЛОГОВИЙ МАЙДАНЧИК”, огляд міні-ініціатив по громадській безпеці та безбар’єрності

-          Майстри ковки:  як результати воєних дій перетворюються на мирні речі (фото сесія, в напрямку міського озера).

Ознайомлення з проектом зі створення малого бізнесу -  грантоотримувач ПРООН – Ілля Лазаренко відбулось в с. Семенівка, а також екскурсія місцями активних бойових дій, які відбувалися в 2014 році та зустріч у приміщенні керамічного цеху (грантоотримувач ПРООН - Яровий Юрій Анатолійович.

Учасники навчального візиту приємно вражені  працею колег та стараннями органів самоорганізації населення громад Донецької та Луганської областей.