Центральна виборча комісія постановою від 27.12.2018 № 268 затвердила роз’яснення, які дають чіткі відповіді на питання щодо використання паспортних документів виборцями.

Інформуємо, що право голосу на виборах мають громадяни України, яким виповнилося 18 років й котрі мають із собою дійсний паспорт громадянина України (книжечку або ID-картку).

Центральна виборча комісія постановою від 27.12.2018 № 268 затвердила роз’яснення, які дають чіткі відповіді на питання щодо використання паспортних документів виборцями. Згідно роз’яснень ЦВК:

-         паспорт громадянина України, необхідний для отримання виборчого бюлетеня, може бути як у вигляді паспортної книжечки так і у вигляді картки;

-       розбіжності у виборчій адресі виборця в списку виборців та паспорті громадянина України у вигляді паспортної книжечки, пов’язані з перейменуванням населеного пункту, вулиці, зміною нумерації будинку, або відсутності відомостей щодо реєстрації місця проживання в паспорті громадянина України у вигляді картки не є підставою для відмови у видачі виборчого бюлетеня та не потребують внесення змін до списку виборців;

-     відмова виборцю, включеному до списку виборців на виборчій дільниці, в реалізації його права голосу на виборах та відповідно у видачі виборчого бюлетеня з підстав відсутності у паспорті такого виборця у вигляді паспортної книжечки фотокартки, яка вклеюється при досягненні особою 25- та 45-річного віку або з підстав відсутності відомостей щодо реєстрації місця проживання в паспорті громадянина України у вигляді картки не допускається.

Тобто, для виборчої комісії паспорти без даних про реєстрацію місця проживання, з некоректними даними щодо адреси проживання або без своєчасно вклеєного фото вважаються ДІЙСНИМИ та ПРИДАТНИМИ ДЛЯ ГОЛОСУВАННЯ.

Наше завдання полягає в тому, щоби своєчасно документувати паспортом громадянина України громадян, котрі досягли відповідного віку або подали документи на оформлення паспорта громадянина України у разі обміну паспорта, замість втраченого або викраденого.

Для таких осіб в контексті майбутніх виборів окреслено конкретні терміни в календарі, до яких ще є час замінити паспорт громадянина України або отримати паспортний документ вперше.

В залежності від регламенту, паспорт громадянина України оформляється протягом 10 або 20 робочих днів. Відповідно, для тих, хто хоче проголосувати та з певних причин ще немає паспорта громадянина України, наприкінці лютого спливає ймовірний термін його оформлення у звичайному режимі, а 15 березня — у терміновому.

Слід також пам’ятати, що для тих, хто оформляє паспорт громадянина України вперше, документ видається не пізніше 20 робочих днів з дати оформлення анкети-заяви. У випадках, коли перший паспорт оформляється особам, котрі досягли 18-річного віку, строк може тривати до двох місяців у зв’язку з проведенням процедури встановлення особи. Як ви розумієте, саме остання категорія громадян цікавить нас найбільше. Тож прошу звернути на цю групу ваших мешканців максимальну увагу.

На завершення хочу підкреслити, що більшість ваших людей ви всі добре знаєте. Якщо вам буде потрібна якась інформація або допомога з нашого боку, ви завжди можете на неї розраховувати. Спільними зусиллями ми належним чином проведемо підготовку до виборів президента України та зробимо все від нас залежне, щоби буковинці змогли прийти на вибори та віддати свій голос за свого кандидата.

 

 

 

Начальник Вижницького РВ УДМС
У Чернівецькій області

А.Д. Андрюк