Вижницька міська громада
Чернівецька область, Вижницький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо реорганізації закладів освіти Вижницької міської територіальної громади від 24.05.2023 року

Дата: 24.05.2023 14:12
Кількість переглядів: 146

Найменування організатора громадського обговорення - Вижницька міська рада

Проблемне питання: врахування думки жителів Вижницької міської  територіальної громади щодо реорганізації закладів освіти.

Соціальні групи населення на які поширюватиметься дія прийнятого рішення: жителі Вижницької  міської територіальної громади.

Запрошуємо вас долучитися до громадського обговорення проєкту рішення  «Про реорганізацію закладів освіти Вижницької міської  ради, з метою формування, оптимальної, спроможної мережі закладів загальної середньої  освіти на 2024-2025 роки.

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:

  • «Рішення про створення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування, типу і форми власності приймає його засновник (засновники)».
  • «Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та /або суспільства».
  • «Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають міські, сільські, селищні ради».
  • «Реорганізація, зміна типу, ліквідація закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення».

Відповідно до Конституції України (стаття 143):

      «Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції».

Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (стаття 26):

      «Реорганізація, перепрофілювання, або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради».

Закону України «Про повну загальну середню освіту» ( ст. 32).

       « Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання ( зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник».

Закону України «Про освіту»: (стаття 25):

      «Засновник закладу освіти зобов’язаний: у разі реорганізації чи ліквідації закладу освіти забезпечити здобувачам освіти можливість продовжити навчання на відповідному рівні освіти».

       Головне у закладі освіти – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування у колективі однолітків, формувати лідерські якості, інтелектуальні, творчі , спортивні здібності тощо. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні.

       Період реформ, розпочатий державою, поставив питання реорганізації та закриття шкіл у сільській місцевості. Ця проблема гостра для всієї України і є результатом демографічної кризи, яка спостерігається в державі. З кожним роком кількість учнів в українських школах скорочується, тому наповнюваність класів зменшується.

        Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх  та інших потреб територіальної громади та/або суспільства.

         Враховуючи вищевказані положення, оптимальне функціонування мережі закладів загальної середньої освіти громади повинно виходити з об’єктивно існуючого запиту на освітні послуги.

         Тому перед місцевою владою постає питання раціонального розподілу освітньої субвенції та утримання закладів освіти (оплату за енергоносії, зарплату технічному персоналу громада платить із власного бюджету) та переведення дітей до більших шкіл для забезпечення кращих умов навчання завдяки вивільненим коштам.

            Освітня субвенція (заробітна плата педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти) з 2022 року для ЗЗСО Вижницької ТГ надається в розрахунку на класи, що мають наповнюваність 12 учнів, у зв’язку з чим  у закладах загальної середньої освіти не вистачає 5800,0 тис. грн. на заробітну плату педагогічним працівникам.

 ЗЗСОз ФНК більше 12 (РНК+1) – 2, що становить  14,28 % це Уланівський і Сальницький ліцеї Уланівської сільської ради;

 ЗЗСО з ФНК менше 12 (РНК-1) – 12, що складає 85,7

 ЗЗСО у яких відсутні класи – 9, що складає 64,28 % від загальної кількості ЗЗСО

На жаль, з кожним роком у нашій громаді, як і в Україні, знижується народжуваність, відповідно зменшується кількість учнів, особливо старшої школи. У той же час, саме наповнюваність класів є основною складовою розрахунку освітньої субвенції, яка визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і, яка передбачена, виключно на заробітну плату педагогічних працівників.

Назва ЗЗСО

К-ть учнів

К-ть класів

Середня наповню

ваність

Вартість утримання 1 учня на місяць

Вартість утримання 1 учня на рік

Вижницький ліцей

253

12

21,1

2881,53

34 578,36

Вижницький опорний ліцей

667

26

25,7

2134,98

25 619,73

Виженська гімназія

73

9

8,1

5675,9

68 110,78

Іспаський  опорний ліцей

682

30

22,7

2071,65

24 859,80

Іспаська гімназія

133

9

14,8

4097,21

49 166,53

Кибацька гімназія

61

9

6,8

6628,68

79 544,21

Міліївський опорний ліцей

372

20

18,6

2355,89

28 270,63

Черешенський опорний ліцей

267

14

19,1

3458,69

41 504,29

Чорногузівський ліцей

277

14

19,8

2806,88

33 682,60

Всього

2782

143

19,5

2695,48

32 345,75

 

      Проаналізувавши перспективну мережу, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу, виносимо на громадське обговорення питання реорганізації закладів освіти.

     Отже, можливі варіанти вирішення питання щодо перспективного планування спроможної освітньої мережі на території Вижницької громади пропонуються на розгляд та громадське обговорення за наступним планом:

Відповідно до вище перерахованих нормативних актів провести оптимізацію закладів освіти , засновником яких є Вижницька міська рада:

1. Реорганізувати  Виженську гімназію Вижницької міської ради Вижницького району Чернівецької області (59209  вул. Головна,271 с. Виженка  Вижницького району Чернівецької областіі, ЄДРПОУ 21437534) шляхом пониження ступеня та приєднання до Вижницького опорного ліцею ім. Юрія Федьковича Вижницької міської ради Вижницького району Чернівецької області як структурного підрозділу – філії з одночасним припиненням її статусу як юридичної особи з 31серпня 2024 року.

2. Змінити назву Виженської гімназії Вижницької міської ради Вижницького району Чернівецької області   на  Виженська початкова школа -філія  Вижницького опорного ліцею ім. Юрія Федьковича Вижницької міської ради Вижницького району Чернівецької області з 01.09.2024 року (59200 вул. Українська,44 місто Вижниця чернівецької області, ЄДРПОУ 21437505).

3. Реорганізувати  Кибацьку гімназію Вижницької міської ради Вижницького району Чернівецької області (59228 вул. Буковинська,4 с. Кибаки  ЄДРПОУ 2143770)  шляхом пониження ступеня та приєднання до Міліївського опорного ліцею ім. Дмитра Загула Вижницької міської ради Вижницького району Чернівецької області як структурного підрозділу – філії з одночасним припиненням йогїї статусу як юридичної особи з 31серпня 2024 року.

4. Змінити назву Кибацької гімназії Вижницької міської ради Вижницького району Чернівецької області   на  Кибацька початкова школа-філія  Міліївського опорного ліцею ім. Дмитра Загула Вижницької міської ради Вижницького району Чернівецької області з 01.09.2024 року (59220 вул. Шкільна,1 с. Мілієве Вижницького району Чернівецької області ЄДРПОУ 21437824)

        Окремо зазначаємо, що довіз учнів 5-9 класів зазначених вище закладів освіти буде забезпечено плановими перевезеннями, згідно  визначених маршрутів.

Формат проведення громадського обговорення

    Громадське обговорення реорганізації закладів освіти, визначених п.1- 4 проєкту рішення сесії Вижницької міської ради «Про реорганізацію закладів освіти Вижницької міської ради» проводитиметься:

  • в онлайн режимі шляхом направлення звернень та пропозицій щодо питання громадського обговорення в електронному вигляді на електронну пошту vyzhnytsiaosvita@gmail.com;
  • у письмовому вигляді за допомогою поштового зв’язку на юридичну адресу: 59200 , вул. Українська,34 м. Вижниця Чернівецька область;
  • шляхом залишення звернень та пропозицій у відповідних старостинських округах.

          Для участі в обговоренні запрошуються усі жителі Вижницької громади.

          Місцезнаходження, адреса електронної пошти,номер телефону організатора громадського обговорення,за якими можна отримати консультації з питань, що винесено на громадське обговорення : 59200 , вул. Українська,34 м. Вижниця Чернівецька область;е-mail: пошту office.vnmiscrada@gmail.com.

    Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення:

КОЛОТИЛО Сергій Омелянович - заступник  міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади.

            Контактна особа - ТОКАР Галина Дмитрівна –начальник відділу освіти, культури, медицини і спорту Вижницької міської ради.

              Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на офіційному сайті Вижницької міської ради.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь