Вижницька міська громада
Чернівецька область, Вижницький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Будь зі мною!

Дата: 11.04.2024 11:03
Кількість переглядів: 78

Ми нечасто замислюємося про долю дітей з інтернатів: зазвичай ці діти зовсім не пристосовані до самостійного життя, вони не вміють готувати їжу, робити покупки й розпоряджатися грошима. Вони не знають, ким хочуть стати, а якщо й знають, поняття не мають, як цього досягти. Вони просто не мають людини, якій могли б довіритися, висловити наболіле або почути пораду. Як показує статистика, виходячи з інтернату, 90% дітей не готові до самостійного життя: 50% з них здійснюють протиправні вчинки, 20% стають бездомними, 15% здійснюють спробу самогубства і лише 1% отримує вищу освіту.

Саме тому в Україні створили інститут наставництва.

Під наставництвом розуміється добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя. Мінімальні зобов'язання, які бере на себе наставник – це відвідувати дитину раз на тиждень протягом години впродовж року.   За законом, наставником може бути більшість дієздатних осіб віком від 18 років. Винятки  прописані в статті 212 Сімейного кодексу.

Наставника може мати дитина віком від 0 до 18 років, яка проживає у закладах інституційного догляду, незалежно від того, має вона офіційний статус сироти чи ні (згідно зі статистикою, його мають лише 10% вихованців). Та за словами психологів, маленькі діти погано розуміють такий формат відносин. Вони сподіваються, що наставники їх всиновлять, якщо, наприклад, вони добре поводитимуться, й дуже засмучуються, коли цього не відбувається. Тому наставництво насамперед орієнтовано на дітей середнього і старшого шкільного віку.

Наставник – це авторитетний товариш, який може вислухати, дати пораду, зацікавити, бути прикладом. Наставник може допомагати дитині в кількох напрямках. Можна разом виконувати домашнє завдання чи соціалізувати підопічного: навчити правильних моделей поведінки, комунікації з оточуючими. Також наставники допомагають формувати нові навички – навчають готувати їжу, робити покупки, розподіляти гроші. Ще один важливий напрямок наставництва – профорієнтація підлітка. Наставник допомагає визначитися з майбутньою професією, обрати відповідний ВНЗ, знайомить із процесом пошуку роботи.

Ну що, готовий стати наставником? Це реальна можливість змінити на краще відразу два життя!



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь