Вижницька міська громада
Чернівецька область, Вижницький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Унікальна для України професія! Станьте патронатними вихователями!

Дата: 11.04.2024 15:53
Кількість переглядів: 128

Для роботи патронатними вихователями служба у справах дітей Вижницької міської ради шукає сім’ї, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, що мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки. 
 

Метою патронату над дитиною є: забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками чи законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення дитини у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Держава гарантує: заробітну плату, кошти на виховання дитини, комплексну професійну підтримку. 
Розмір грошового забезпечення становить три мінімальні заробітні плати на місяць (з 01.04.2024 р. — 24 000 грн.), оплата здійснюється за кожен день перебування дитини в сім'ї. Якщо патронатний вихователь провадить підприємницьку діяльність, розмір грошового забезпечення патронатного вихователя за надану послугу патронату над дитиною становить три з половиною мінімальної заробітної плати на місяць (з 01.04.2024 р. — 28 000 грн).
Розмір грошового забезпечення помічника патронатного вихователя за надану послугу патронату над дитиною, становить одну мінімальну заробітну плату на місяць (з 01.04.2024 р. — 8 000 грн).
На дітей влаштованих в сім'ю виплачується соціальна допомога на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя у розмірі двох з половиною прожиткових мінімумів для дітей віком до 6 років (станом на 01.08.2024 р. — 6 407,5 грн.) та для дітей віком від 6 до 18 років (станом на 01.01.2024 р. — 7 990 грн), а на дітей з інвалідністю здійснюються більші виплати.

Хто може бути патронатним вихователем?
Патронатним вихователем може бути повнолітній громадянин України, який має досвід виховання дитини й відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання й реабілітації дитини у своєму домі. Обов’язково йому має допомагати хтось із членів сім’ї – бути добровільним помічником патронатного вихователя. Для початку роботи і кандидат у патронатні вихователі, й помічник мають пройти відповідне навчання та отримати рекомендацію. 
Патронатним вихователем не може бути особа, зазначена в статті 212 Сімейного кодексу України.

 

Відповідно до ст. 255 СК України патронатний вихователь зобов’язаний:
–    забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням тощо.
–    створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;
–    забезпечити надання чи доступ до послуг, визначених договором про патронат над дитиною;
–    сприяти контактам дитини з батьками, іншими законними представниками, родичами, крім випадків, коли батьки позбавлені батьківських прав або в судовому порядку обмежені у праві спілкування з дитиною.

 

Термін перебування дитини у сім'ї патронатного вихователя:
Термін перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.
Більш детальну інформацію про сімейний патронат Ви зможете дізнатися, звернувшись до служби у справах дітей Вижницької міської ради  за адресою: м.Вижниця, вул.Українська, 34, Тел. 2-11-97                                                    
еmail: slujbasd.vnmiscrada@gmail.com



« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь