Вижницька міська громада
Чернівецька область, Вижницький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформація щодо механізму надання реабілітаційних послуг дітям з інвалідністю

Дата: 28.05.2024 12:26
Кількість переглядів: 48

☝️На Буковині діє механізм надання реабілітаційних послуг дітям з інвалідністю за рахунок коштів державного бюджету. Цей порядок регламентується постановою Кабінету Міністрів України №309 від 2019 року. Про це під час брифінгу розповіла директорка Департаменту соціального захисту населення Ольга Ходоба.

✅Головним розпорядником бюджетних асигнувань, передбачених на ці цілі, є Міністерство соціальної політики. А безпосередніми розпорядниками коштів нижчого рівня визначено Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю, а також органи соцзахисту населення на обласному, районному та міському рівнях.

💰Кошти спрямовуються виключно на відшкодування витрат реабілітаційних установ, які мають відповідну ліцензію на медичну практику, за надання ними послуг дітям з інвалідністю згідно з індивідуальними програмами реабілітації.
‼️Для того, щоб забезпечити дитину реабілітаційними послугами за бюджетні кошти, один з батьків або законний представник має подати заяву до виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради за місцем реєстрації або фактичного проживання дитини. До заяви додаються копії таких документів:
• паспорта одного з батьків або законного представника дитини;
• свідоцтва про народження чи паспорта дитини;
• індивідуальної програми реабілітації дитини;
• виписки з медичної карти амбулаторного/стаціонарного хворого за формою МОЗ;
• ідентифікаційного коду дитини.
• для дітей-сиріт чи позбавлених батьківського піклування - документа, що підтверджує цей статус.

💻На підставі зазначених документів місцевий орган ради формує електронну справу та направляє її через інформаційні системи до відповідного управління соцзахисту населення райдержадміністрації.

🗓️Днем звернення вважається дата реєстрації заяви разом із необхідними документами в спеціальному журналі. Від цієї дати визначається черговість направлення дитини на реабілітацію.

👥Після надходження документів фахівці структурних підрозділів соцзахисту:
• Перевіряють наявність усіх необхідних документів та правильність їх оформлення.
• Ведуть облік дітей, які в порядку черговості направлятимуться на реабілітацію.
• Ознайомлюють батьків з переліком реабілітаційних установ.
• Надсилають запит до обраної батьками реабустанови для підтвердження готовності укласти договір, а також узгодження строків та вартості послуг.
• Вносять необхідні відомості до Центральної бази інвалідів (ЦБІ).

👶Першочергово реабілітаційними послугами забезпечуються діти, які з певних причин, зокрема браку коштів чи хвороби, не були забезпечені ними у попередньому бюджетному році.

🤝Після всіх узгоджень управління соцзахисту укладає двосторонній договір з реабілітаційною установою, обраною батьками дитини. Якщо ж обрана установа надасть обґрунтовану відмову, батьки можуть обрати іншу.

🧒Важливо, що вартість реабілітаційних послуг визначається індивідуально для кожної дитини відповідно до її програми реабілітації. Однак, постановою КМУ визначено її граничні розміри.

📌Зокрема, якщо у дитини за програмою встановлено інвалідність І та ІІ ступенів, сумарна вартість послуг не може перевищувати 16 тисяч гривень на рік. Для дітей з ІІІ ступенем інвалідності гранична вартість становить 25 тисяч гривень.

ℹ️У випадку, коли дитина має інвалідність та водночас статус дитини-сироти або позбавленої батьківського піклування, граничні суми збільшуються на 50% для кожного ступеня інвалідності.

💳Згідно з порядком, реабілітаційні послуги в межах їх граничної вартості можуть надаватися одній дитині декілька разів протягом бюджетного року за медичними показаннями. При цьому безпосередньо на реабілітацію має спрямовуватись не менше 60% граничної суми. Решта коштів може бути використана на харчування та проживання дитини і супроводжуючої особи.

📃Після завершення реабілітації установа надає батькам пакет документів про надані послуги та вносить відповідні відомості до ЦБІ. На підставі актів виконаних робіт органи соцзахисту в безготівковій формі відшкодовують реабустанові вартість послуг у межах граничної суми, або їх фактичну вартість, якщо вона є меншою.

📍Варто відзначити, що на 2024 рік із державного бюджету на забезпечення дітей Чернівецької області реабілітаційними послугами за постановою №309 виділено 7 млн 893 тис. гривень.

☑️Отже, у регіоні напрацьовано ефективний механізм використання бюджетних коштів для надання реабілітаційної допомоги дітям з інвалідністю. Така система дозволяє відновлювати здоров'я маленьких буковинців через мережу професійних реабілітаційних закладів за кошти держави.

Департамент соціального захисту населення Чернівецької ОДА« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь