Головне управління ДПС у Чернівецькій області інформує
У Чернівецькій області зареєстровано 16238 РРО/ПРРО, податківці нагадують про фінансову відповідальність у разі їх відсутності
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області звертають увагу, що підприємці — платники єдиного податку другої, третьої та четвертої груп та на загальній системі оподаткування зобов'язані застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (надані послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу.
Усім представникам бізнесу необхідно знати - правові відносини у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО) регулюються Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Також податківці роблять акцент на праві споживачів вимагати у продавців фіскальний чек встановленої форми та змісту. Даний розрахунковий документ є підтвердженням включення суми від продажу товарів (послу) до оподаткованого доходу та запорукою надходжень податків до бюджету. А ще фіскальний чек - це гарантія захисту прав споживачів.
Будьте відповідальними покупцями – вимагайте чек!
За здійснення розрахункових операцій без видачі фіскального чеку передбачено фінансову відповідальність: за перше порушення у розмірі 100 відсотків вартості проданого товару та 150 відсотків за повторне.
Всього у Чернівецькій області зареєстровано 16238 РРО/ПРРО: з них 5103 РРО та 11135 ПРРО.
Все про ПРРО читайте за посиланням на сайті ДПС: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/
Відомості, які повинна містити довідка про доходи ФО, яка надається податковим агентом для реалізації права на застосування податкової знижки
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що відповідно до п.п. «в» п. 176.1 ст. 176 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податків зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи за встановленою формою.
На вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.
При цьому особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку (п.п. «в» п. 176.2 ст. 176 ПКУ).
Враховуючи те, що затвердженої форми довідки про доходи, яку повинні надавати податкові агенти на вимогу платника податків, нормами чинного законодавства не передбачено, то довідка надається у довільній формі, в якій, крім загальної інформації про фізичну особу (П. І. Б, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), зазначається обов’язково наступна інформація:
сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою);
розмір та сума податкової соціальної пільги;
сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб.